Un incendiu a izbucnit în urmă cu puțin timp, la o garsonieră din Gura Văii (lângă căminul de bătrâni). Se pare că flăcările ar fi izbucnit de la un prelungitor electric.

La fața locului, au intervenit pompierii. Pagubele sunt însemnate.

„Detașamentul de Pompieri Drobeta a intervenit cu o autospecială cu apă și spumă la un incendiu produs în Gura Văii. Ajunși la fața locului, am constatat că incendiul fusese stins de către proprietar. Incendiul a izbucnit de la un prelungitor electric. În camera de locuit, erau două corpuri de mobilier, un pat și materiale textile, care au luat foc.”, declară plutonier Nicolae Gheorghiță, șeful turei din cadrul Detașamentului de Pompieri Drobeta.





