Un incendiu violent a izbucnit la o casă în satul Șușița (comuna Breznița Ocol). Flăcările s-au manifestat la acoperișul imobilului și în spatele casei. Nu sunt înregistrate victime. La fața locului, intervin pompierii Detașamentului Drobeta (cu două autospeciale cu apă și spumă). Pagubele materiale sunt însemnate. Incendiul se manifestă cu degajare mare de fum. Proprietarii au rămas, acum, fără acoperiș deasupra capului. Aceștia nu se aflau acasă în momentul izbucnirii flăcărilor.
„Detașamentul de Pompieri Drobeta Turnu Severin a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit din satul Șușița, comuna Breznița-Ocol. La locul evenimentului, s-au deplasat, de urgență, 2 autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD cu 13 subofițeri. La sosirea echipajelor, incendiul se manifesta la acoperișul locuinței, pe o suprafață de aproximativ 200 mp, două camere, precum și la o anexă din imediata apropiere. Concomitent cu misiunea de stingere, echipajul SMURD a acordat îngrijiri medicale unei victime, care a suferit atac de panică. În aceste momente pompierii militari lucrează pentru lichidarea incendiului.”, transmite ISU Mehedinți.




