Băut la volan, cu poliție pe urme! Urmărire în trafic: un tănăr a fugit de polițiști, din Severin până în Breznița-Ocol.

Lucrătorii Biroului Ordine Publică din cadrul Poliţiei Municipiului Drobeta-Turnu Severin au efectuat semnal regulamentar de oprire unui autoturism, care se deplasa pe strada Aeroportului, însă conducătorul auto nu s-a conformat, motiv pentru care polițiștii au pornit în urmărirea acestuia.

La scurt timp, autoturismul a fost oprit pe raza comunei Breznița-Ocol, ocazie cu care conducătorul auto, un tânăr de 21 de ani, din comuna Breznița-Ocol, a fost testat cu aparatul alcooltest, care a indicat o valoare de 0,47 mg/l alcool în aerul expirat, motiv pentru care acesta a fost condus la Spitalul Județean Drobeta Turnu Severin, pentru recoltarea de mostre biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei.

În cauză, s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducerea unui autovehicul sub influenţa alcoolului sau altor substanţe.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

error: Conținutul este proteja!