Femeia, care și-a ucis concubinul, reținută! Nu regretă fapta. A fost condamnată și pentru ultraj comis asupra unui polițist.

Femeia de 49 de ani, din satul Crivina, care și-a ucis soțul, a fost reținută pentru 24 de ore, iar mâine, urmează să fie prezentată instanței. Aceasta spune că nu regretă fapta.

Femeia i-a aplicat mai multe lovituri de secure în zona capului, desfigurându-l, efectiv, pe bărbat.

„De două zile, i-am luat fața. Nu regret.”, declară aceasta.

„În cauză se fac cercetări pentru comiterea infracțiunii de omor comis asupra unui membru de familie. În fapt, s-a reținut că, în noaptea de 20/21 aprilie, în timp ce se afla la locuința sa din comuna Burila Mare, pe fondul consumului de alcool și al unor discuții în contradictoriu, inculpata (o femeie în vârstă de 49 de ani) i-a aplicat concubinului său (un bărbat de 50 de ani) mai multe lovituri în zona capului, cu o secure. În urma loviturilor primite, victima a suferit multiple fracturi craniene, care au condus, în final, la decesul victimei. Față de inculpată, s-a luat măsura reținerii și urmează să fie prezentată judecătorului de drepturi și libertăți. De altfel, mai are condamnări pentru infracțiuni de furt, distrugere și ultraj. Din fișa de cazier, rezultă că, în cazul infracțiunii de ultraj, ar fi agresat fizic un polițist din cadrul unui post de poliție.”, declară procurorul Gheorghe Ciocan, purtător de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Mehedinți.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

error: Conținutul este proteja!