AUR Mehedinți a depus candidaturile pentru Parlament. Atragerea investitorilor, principala temă a formațiunii politice!

Astăzi, AUR Mehedinți a depus candidaturile pentru alegerile parlamentare. Membrii formațiunii politice îi îndeamnă pe mehedințeni să vină alături de ei, pentru a oferi o șansă reală de dezvoltare a județului, din punct de vedere economic.

Lista AUR Mehedinți pentru Camera Deputaților este deschis de președintele filialei județene, Eduard Koler și este completată de Felix Combei, ⁠Ciprian Mocanu, Liliana Buncianu, Emma Muschici și ⁠Nicolae Badea. Investițiile și atragerea antreprenorilor către județulul nostru sunt principalele puncte pe care și le propune AUR Mehedinți, prin vocea candidaților la scrutinul din 1 decembrie. De altfel, această măsură este unul din punctele forte pe care, în mediul privat, liderul AUR-iștilor mehedințeni a reușit să o ducă la îndeplinire. Din postura de candidat pentru Camera Deputaților, Eduard Koler își propune să transpună experiența din mediul mediul privat în beneficiul cetățenilor.

 „Am speranța că, de această dată, județul Mehedinți va avea o reprezentare așa cum se cuvine în Parlamentul României: să nu mai trimitem leneși, oameni care dorm în băncile Parlamentului sau oameni care iau cuvântul doar când nu este nimeni în sală. Ne propunem să trimitem, în Parlament, oameni care să îți pună amprenta, în mod pozitiv, pe acest județ. Ne propune ca oamenii trimiși în Parlament, de AUR să fie alături de comunitate și să aducă investiții pentru județ. Ne dorim să nu mai existe oameni trimiși în Parlament de către președinții de partide, pentru a nu le permite (nr. parlamentarilor) să se dezvolte profesional mai mult decât cei care conduc un partid. Venim cu un suflu nou în politica mehedințeană și cu o altă abordare în ceea ce privește interesul cetățenilor. Noi facem alianță doar cu românii.”, declară Eduard Koler, candidatul AUR Mehedinți pentru Camera Deputaților

Lista pentru Senat este deschisă de Baciu Ionuț și completată de ⁠Emil Mirică, ⁠Silvia Triță și ⁠Florin Stancu.

„Pornesc pe acest drum cu gândul de a oferi mehedințenilor tot ce am învățat, de-a lungul timpului, în calitate de profesor. Am ocupat toate funcțiile posibile care există învățământ și am să folosesc experiența pe care am acumulat-o în folosul oamenilor.”, declară, la rândul său, Emil Mirică.

 

 

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

error: Conținutul este proteja!