Participantele la trafic, „amendate” cu mărțișoare și zâmbete, de polițiștii rutieri!

Pe 1 martie, polițiștii Serviciului Rutier au organizat o acțiune simbolică, dedicată mărțișorului: au amendat șoferițele cu mărțișoare. În locul amenzilor contravenționale, polițiștii au oprit în trafic conducătoare auto și le-au oferit mărțișoare și recomandări pentru o conduită preventivă la…









